Культурний і освітній центр

Будинок Нюрнберга засновано на партнерстві між німецьким містом Нюрнберг та українським містом Харків.
Це німецько-український культурно-просвітницький центр у Харкові з центром вивчення мови, акредитованим Інститутом Гете, водночас це місце зустрічі всіх харків'ян, зацікавлених у Німеччині.
Заклад існує з 1995 року.

Ви хочете вивчати німецьку мову цікавим, ефективним та динамічним способом, успішно спілкуватися та складати іспити?
Уроки проводять досвідчені викладачі, використовуючи сучасні комунікативні методи, автентичні навчальні матеріали та ресурси.
Будинок Нюрнберга дотримується всіх розпоряджень
Міністерства охорони здоров’я і проводить всі заходи
з дотриманням особливих правил гігієни.

Довідки за телефоном:
+ 380 68 470 77 06

Мистецтво і зустрічі

Нова виставка народного живопису присвячена петриківському розпису — об'єктові нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Особливу цінність цього виду розпису підтвердило 600 експертів з 95 країн світу.

Цінність Петриківського розпису — в унікальній самобутній техніці мазку та в ажурному рослинно-тваринному орнаменті. Окрім того, це виключно ручна, тонка і кропітка робота. І якщо зародилася «петриківка» як декоративний розпис печі та стін, то сьогодні, внаслідок розвитку напрямку, майстрині наносять свої візерунки на папір, шовк, фарфор, предмети інтер'єру та полотна.

Авторка робіт — Ганна Булгакова, мисткиня, що почала малювати в 27 років. Оволоділа техніками Петриківського, Полхов-Майданськького, Городецького розпису, Хохломою та Гжелем. Отримала спеціальність "митець розпису по дереву" та "художник-декоратор". Працює в різних графічних і живописних техніках, захоплюється фотографією та мандрами.

Наразі її роботи знаходяться в музеях України та в приватних колекціях України, Росії, Литви, Німеччини та Чехії.